![Dancing in the rain](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/14/1444b054990042ecbbba1e4b1371a574.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Με νέες χορογραφίες επιστρέφει στη χώρα μας το "Dancing in the rain" για την τρίτη του εκδοχή, μετά από τις επιτυχημένες προηγούμενες επισκέψεις του στην Αθήνα. Με αφετηρία την Αγία Πετρούπολη, έντεκα σολίστες του κλασικού μπαλέτου φτάνουν στην Ελλάδα και δίνουν πνοή σε γνωστά τραγούδια του παγκόσμιου ρεπερτορίου στριφογυρίζοντας και γλιστρώντας στην βροχή, αποθεώνοντας με τον τρόπο αυτό τη χαρά της ζωής. Διάσημα τραγούδια, κλασικές swing και rock 'n roll επιτυχίες, κινηματογραφική μουσική από αγαπημένες ταινίες και άλλες σύγχρονες χορευτικές μουσικές ντύνουν το χορευτικό υπερθέαμα που στήνεται στο Christmas Theater την Παρασκευή 14 Ιανουαρίου (8.30μ.μ.), συνδυάζοντας διαφορετικά είδη σύγχρονου χορού από funky jazz και tap dance έως break dance και r'n'b.
Η παράσταση διακρίνεται για τη συναισθηματική της διάσταση, η οποία ξεδιπλώνεται μέσα από το πάθος του χορού υπό το πιτσίλισμα της βροχής και κάτω από εντυπωσιακές βιντεο-προβολές, που μας ταξιδεύουν σε όλες τις βροχερές ευρωπαϊκές πρωτεύουσες,. Άλλωστε όπως δηλώνει και η ίδια η παράσταση: "Χορεύω οπουδήποτε για να υπενθυμίζω στον εαυτό μου ότι το σήμερα είναι η μεγαλύτερη γιορτή της ζωής μου".