![Κάθε βράδυ, κωμικοί ανεβαίνουν στη (διαδικτυακή) σκηνή του Χώρου Τέχνης Βέροιας](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2540805/3515329996597890_Labros-Fisfis_252536.jpg?quality=81&404=default&v=4)
«Μέσα από το χιούμορ μπορούμε να μαλακώσουμε μερικά από τα πιο σκληρά χτυπήματα της ζωής· μόλις βρούμε το γέλιο, άσχετα πόσο επίπονη κι να είναι η κατάσταση, μπορούμε να επιβιώσουμε», είχε δηλώσει σε μια συνέντευξή του ο Μπιλ Κόσμπι, μνημονεύοντας την αξία της κωμωδίας, η οποία σε καιρούς κρίσης και παγκόσμιας αναταραχής φαίνεται καθαρότερα. Γι’ αυτό το λόγο, η Κοινωφελής Επιχείρηση Πολλαπλής Ανάπτυξης Δήμου Βέροιας (ΚΕΠΑ) εγκαινιάζει μια σειρά διαδικτυακών δράσεων ελεύθερης εισόδου στο κοινό, ξεκινώντας από το είδος της όρθιας κωμωδίας, το stand up comedy.
Κάθε βράδυ, από την περασμένη Τετάρτη 25 Μαρτίου έως και το τέλος του μήνα, δημοφιλείς κωμικοί ανεβαίνουν στη (διαδικτυακή) σκηνή του Χώρου Τέχνης Βέροιας, συντονίζοντας ένα μίνι σόου στις 9.45 μ.μ.: ο Λάμπρος Φισφής και ο Δημήτρης Μακαλιάς σε αυτοσχεδιαστική ρέντα (31/3), ο Άγγελος Σπηλιόπουλος με τα αιχμηρά one-liners (26/3, 29/3), ο εναλλακτικός Γιάννης Ρούσος (27/3, 30/3) και ο μοναδικός-στη-μουσική-κωμωδία Αριστοτέλης Ρήγας (28/3) βγαίνουν στην οθόνη του υπολογιστή μας, σε ζωντανή σύνδεση, για λίγη ώρα. Οπότε, κάνουμε like στη σελίδα του Χώρου Τέχνης Βέροιας και μένουμε συντονισμένοι.