![Close-up TAF](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/cd/cd5a661c112542d0ba4d97ff2a1c8748.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το TAF / Τhe Art Foundation παρουσιάζει την ομαδική έκθεση με τίτλο "Close-Up", σε επιμέλεια Ειρήνης Ρούμπη και Αλεξάνδρας Μαλακασιώτη, από την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου.
Close-up, zoom in, η κοντινή σύνθεση, η λεπτομέρεια, η ενδοσκόπηση, το εσωτερικό, το αντικειμενικό πλησίασμα, η συναισθηματική εγγύτητα, η σημασία της απόστασης και της εστίασης, η οπτική της κλειδαρότρυπας – εισβάλω στον προσωπικό χώρο κάποιου, το βάθος, η προσοχή στο τώρα – στη στιγμή. Πολλαπλές ερμηνείες και προσεγγίσεις μίας λέξης –έννοιας.
![Close-up TAF](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/67/6733b736b09445e39b89056ea50a833b.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Πώς μπορεί το close-up να προσεγγιστεί χρησιμοποιώντας διαφορετικά καλλιτεχνικά μέσα; Τι συναισθήματα μας δημιουργεί; Πώς είναι ένα close-up γλυπτό; Ποια είναι η σχέση εγγύτητας και συναισθηματικής σύνδεσης; Η εστίαση μήπως μας κάνει να χάσουμε την ευρύτερη εικόνα ή είναι απαραίτητη μέσα στην κοινωνία της γενικής γνώσης; Για να δημιουργηθεί το close-up χρειάζεται να μεγαλώσει το αντικείμενο ή αρκεί να μικρύνουμε εμείς;
![Close-up TAF](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/a4/a4009c095a1e49aba49d566852dc7ee7.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Συμμετέχοντες καλλιτέχνες: Noura Djuric, Haotique, Γιώργος Καψαλάκης, Άγγελος Κουρής, Κατερίνα Παπαζήση, Αντώνης Ραπάνης, Μαριαδώρα Στρεβίνα, Άννα Βράτιτς
Εγκαίνια: 23/2 (7 μ.μ.)
Info: TAF / The Art Foundation | 23/2-19/3 | Ώρες λειτουργίας: Τετ.-Κυρ.: 12-8 μ.μ. | Είσοδος ελεύθερη