![Τέχνη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/72/72eebc724afd4857a6b275512c7152a5.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Την Πέμπτη 5 Μαϊου (7 μ.μ.) εγκαινιάζεται στην γκαλερί "Art Zone 42" η πρώτη ατομική έκθεση της εικαστικού Καρολίνας Κολιοπούλου που θα διαρκέσει έως και 28 Μαΐου και με βασικό εργαλείο της το χρώμα θα μας μεταφέρει σε δροσερά περιβάλλοντα καλοκαιρινών αναμνήσεων και ανέμελων στιγμών.
![Έκθεση θάλασσα](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/ae/ae9d0303c6da44bba8e567914c876ec2.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Η καλλιτέχνης αναφέρει : ‘’Ο ενστικτώδης "αλμυρός δεσμός” (εξ’ού και ο τίτλος) που μας συνδέει με το νερό της θάλασσας, μας θεραπεύει, μας ενδυναμώνει και μας απελευθερώνει. Κάτω από το υγρό στοιχείο, χάνονται τα προσχήματα, η σημασία της εικόνας, οι επιφανειακές ανησυχίες μας κι επαναπροσδιορίζουμε, επανεφευρίσκουμε ποιοι είμαστε και τι επιθυμούμε πραγματικά... Με κάθε ανάδυση ανεβαίνουμε στην επιφάνεια ως μια νεα εκδοχή του εαυτού μας.’’
Η Καρολίνα Κολιοπούλου είναι γιατρός, μαιευτήρας-γυναικολόγος που παρακολουθεί μαθήματα ζωγραφικής από το 2018 στο Art.Edu, εργαστήριο εικαστικών τεχνών της ζωγράφου Ελισάβετ Διονυσίου. Έει λάβει διακρίσεις σε διεθνείς διαδικτυακούς διαγωνισμούς και έργα της έχουν δημοσιευθεί στο αμερικάνικο περιοδικό σύγχρονης τέχνης "Create!Magazine" ενώ έχει επίσης συμμετάσχει σε ομαδικές εκθέσεις στην Αθήνα και στην Κέρκυρα.
Ωράριο λειτουργίας: Τρίτη, Πέμπτη , Παρασκευή 3 μ.μ – 9 μ.μ
Tετάρτη και Σάββατο 11 π.μ – 3 μ.μ.