![Η Αφρική του Νίκου Λώτσου](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2506776/masai_1.0.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Οι μπασκετόφιλοι τον ξέρουν ως μάνατζερ παικτών και οι λάτρεις της φωτογραφίας τοπίου και άγριας ζωής από το εντυπωσιακό «Κυνήγι» που το 2012 του χάρισε το βραβείο Φωτογράφος της Χρονιάς στα Spider Awards. Με αυτήν τη δεύτερη «αποσκευή», γεμάτη καρέ από την Αφρική, καταφθάνει o Νίκος Λώτσος από τις 19/5 στο The Athens House of Photography στην Κηφισιά. Ετοιμαστείτε για ένα ασπρόμαυρο ταξίδι στην αχανή σαβάνα, με εικόνες που αποθανατίζουν την ζωώδη ένταση αλλά και την ανθρώπινη παρουσία.