![Να τι ετοιμάζουν οι νέοι φιλοξενούμενοι του Snehta Residency](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2506164/snehtaresidencytalknew.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Φιλοξενούμενοι του Snehta Residency στην Κυψέλη αυτό το διάστημα, οι δύο εικαστικοί θα μας μιλήσουν την Πέμπτη 16/4 (στις 8 μ.μ.) για τις καλλιτεχνικές τους πρακτικές και την έρευνά τους στην Αθήνα. Εικαστικός, επιμελήτρια και συνιδρύτρια της home-platform.com, η Cousins αποφοίτησε το 2013 από το Bath Spa University, ζει στη Γλασκώβη και πρόσφατα επελέγη στην long list του βραβείου Aesthetica Art Prize 2014. Ο Νεοϋορκέζος Whelan πάλι, απόφοιτος του Yale University School of Art, αυτό το διάστημα ερευνά το ζήτημα της καταδίκης και του εκτοπισμού των Μαρξιστών στην Ελλάδα την περίοδο του Ψυχρού Πολέμου. Μετά τις ομιλίες μπορείτε να συζητήσετε με τους καλλιτέχνες απολαμβάνοντας ένα ποτήρι κρασί γιορτάζοντας έτσι και τα τρίτα γενέθλια του χώρου.
Περισσότερες πληροφορίες
Ομιλία των καλλιτεχνών Charlie Cousins & David Whelan
Φιλοξενούμενοι του κυψελιώτικου residency αυτό το διάστημα, μιλούν για τις καλλιτεχνικές τους πρακτικές και για την έρευνά τους στην Αθήνα. Μετά τις ομιλίες μπορείτε να συζητήσετε μαζί τους και να πιείτε ένα ποτήρι κρασί γιορτάζοντας τα τρίτα γενέθλια του χώρου