![Money Monster](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2517652/MoneyMonsterOutNow_art_in.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Υπάρχει το κοινό που αγοράζει τις ταινίες που τού άρεσαν σε Blu-ray ακόμη κι αν η μεταφορά τους η οικιακή δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, υπάρχει κι εκείνο που τις αγοράζει μόνο όταν κινούνται "από ένα επίπεδο ποιότητας και πάνω" - όμως όταν η ταινία η ίδια δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, είναι δύσκολο να προταθεί για αγορά. Το Money Monster έχει ακριβώς αυτό το πρόβλημα: σενάριο γραμμένο με πένα φλύαρη, σκηνοθεσία που προσπαθεί υπερβολικά πολύ και καταλήγει στην αφέλεια - σόρι, Jodie Foster - καθώς και ερμηνείες άνευρες από τους Clooney/Roberts συνθέτουν ένα σύνολο που "στα χαρτιά" είχε ολοφάνερες προοπτικές, πρακτικά όμως δεν τις αγγίζει. Η έκδοση της ταινίας σε Blu-ray προσφέρει πολύ καλή, ποιοτική εικόνα με αξιοθαύμαστο επίπεδο λεπτομέρειας, σχεδόν τέλεια απόδοση των χρωμάτων και "βάθος" πεδίου που ικανοποιεί απόλυτα. Ο ήχος όμως είναι απλά λειτουργικός (δεν είχε και το περιθώριο για κάτι άλλο βάσει αντικειμένου βέβαια), τα extras - "κομμένες" σκηνές ανούσιες, συνεντεύξεις συντελεστών και making of - είναι τυπικά και το όλο "πακέτο" αποπνέει την αίσθηση του διεκπεραιωτικού. Το Money Monster αξίζει μίας θέασης, αλλά οι συλλέκτες ταινιών Blu-ray έχουν καλύτερες επιλογές σε δραματικές ταινίες αυτόν τον καιρό.