![Το νησί του Ποτέ – Ποτέ](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/dc/dcb4b8ad5a7d46879ceeaebc9598cc6d.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Πότε και πώς το ποτέ γίνεται πότε; Τι σχέση έχει μια στρουθοκάμηλος με την κλιματική αλλαγή και γιατί πρέπει ντε και καλά να είμαστε προσαρμοστικοί; Μια ιστορία για τις υπέροχες βεβαιότητες που πότε - πότε ανατρέπονται καθολικά. Με αφετηρία την Ηρακλείτεια σκέψη ότι "η μόνη σταθερά της ζωής είναι η αλλαγή", το νέο εικονογραφημένο βιβλίο της Μαρίνας Γιώτη "Το νησί του Ποτέ – Ποτέ" κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Διόπτρα. Στο podcast "Να ένα βιβλίο! για παιδιά" με την Ελένη Κορόβηλα, αποσπάσματα διαβάζει η ηθοποιός Βάνα Πεφάνη.