![Γιώτα Κ. Αλεξάνδρου](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/de/de94994eef3b4e879e818cdc3100bea1.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Πώς μιλάμε για τον σχολικό εκφοβισμό; Ποια είναι τα τρία θήτα; Γιατί η απάντηση είναι η αλληλοκατανόηση και η αλληλοβοήθεια; Και βέβαια, αυτή είναι η απάντηση για να υποδεχτούμε τα παιδιά πρόσφυγες που τους έχουν κλέψει τη ζωή. Δύο βιβλία της Γιώτας Κ. Αλεξάνδρου "Ο Ρομπέν των θαλασσών και οι νταήδες του βυθού" & "Χάρης και Φάρις" επανακυκλοφορούν από τις εκδόσεις Susaeta με νέες εικονογραφήσεις από τους Βασίλη Γρίβα και Φωτεινή Τίκκου, αντίστοιχα. Αποσπάσματα διαβάζει η ηθοποιός Βάνα Πεφάνη.