![galani](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/85/8566f55b102149a8855fa7009f92e8ce.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η Δήμητρα Γαλάνη και η Μάρθα Φριντζήλα έρχονται να μας χαρίσουν ένα μουσικό ταξίδι με παραδοσιακά, έντεχνα, ρεμπέτικα αλλά και σύγχρονα τραγούδια από την Ελλάδα και τον Νότο τη Δευτέρα 9 Οκτωβρίου (9 μ.μ.) στο Δημοτικό Θέατρο Λυκαβηττού, ένα θέατρο που έχει αφήσει το μοναδικό του αποτύπωμα στην ιστορία του ελληνικού τραγουδιού.
Η φθινοπωρινή βραδιά θα συνεχίσει παρέα με την Ελένη Τσαλιγοπούλου κάνοντας μία στάση-αφιέρωμα στο λαϊκό τραγούδι για ένα απολαυστικό ημίωρο πρόγραμμα, με τη συνοδεία του δεξιοτέχνη μουσικοσυνθέτη Φώτη Σιώτα, ο οποίος θα συμβάλλει καταλυτικά με το βιολί του, φέρνοντας σύγχρονο αέρα σε τραγούδια που άντεξαν και αντέχουν στον χρόνο.