![Είστε για πικ-νικ στο πάρκο;](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2506939/pic nik.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Την Κυριακή 24/5, πάρτε προμήθειες, φορέστε άνετα παπούτσια και ραντεβού για ξεναγήσεις και αστικό πικ νικ στον λόφου Φιλοπάππου, στον Λυκαβηττό ή στο Άλσος Ιλισίων. Το κάλεσμα στέλνει ο Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων με σημεία συνάντησης το εκκλησάκι του Λουμπαρδιάρη, την πλατεία του θεάτρου στον Λυκαβηττό και το ναό του Αγίου Χαραλάμπους αντίστοιχα. Περισσότερες πληροφορίες στα 2105284800 και 2105284801.