![Το Design Lab ξανά στην Τεχνόπολη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2506761/designlab1.0.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Καινοτόμα υλικά, έπιπλα και αντικείμενα design: δεν χρειάζεται να φτιάχνεις σπίτι (το δικό σου ή άλλων) για να περάσεις από το Design Lab. Το καθιερωμένο ραντεβού για τον αρχιτεκτονικό και εσωτερικό σχεδιασμό επιστρέφει στις 15-17/5 με ελεύθερη είσοδο και ιντριγκαδόρικες εκδηλώσεις. Θέλεις να δεις τα έργα που προτάθηκαν για το φετινό βραβείο Mies van der Rohe; Μία εβδομάδα μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, παρουσιάζονται εδώ. Είσαι περίεργος τι σχεδιάζουν σήμερα οι Έλληνες αρχιτέκτονες του αύριο; Ραντεβού στην έκθεση «25under25». Κι αν η καρδιά σου στην… Κοπεγχάγη βρίσκεται, ο Κώστας Πουλόπουλος (BIG Architects Copenhagen) θα μιλήσει για το πώς η δανέζικη πρωτεύουσα είναι μια πόλη που σχεδιάζεται για τα παιδιά.
Περισσότερες πληροφορίες
Design Lab
Ιδέες και λύσεις για τον αρχιτεκτονικό, τον εσωτερικό και το βιομηχανικό σχεδιασμό (έπιπλα, αντικείμενα ντιζάιν, υλικά δόμησης). Και ακόμη εκθέσεις (για τα βραβεία Mies Van Der Rohe 2015, εγκαταστάσεις φωτισμού της Ελ. Ντεκώ, νέων αρχιτεκτόνων κ.ά.), ομιλίες κι εργαστήρια