![Μαρίζα Ρίζου: Όλη αυτή η «μούρλα» που έχω στη σκηνή είμαι εγώ!](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2517739/mari1.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Από την Παρασκευή 18 Φεβρουαρίου και κάθε Παρασκευή (10.30 μ.μ.) η Μαρίζα Ρίζου ανανεώνει το ραντεβού της μαζί μας στην Κεντρική Σκηνή του Σταυρού του Νότου. Δύο χρόνια πριν, η εξάπλωση της πανδημίας χάλασε τα σχέδιά της γι’ αυτό το ραντεβού. Και ενώ τον περασμένο χειμώνα καταφέραμε να τη δούμε ξανά, στον ίδιο χώρο, έστω και από τον καναπέ μας, σε ένα απολαυστικό livestreaming και το καλοκαίρι αναπλήρωσε περιοδεύοντας σε ολόκληρη την Ελλάδα και την Κύπρο, χαρίζοντάς ζεστές, πολύχρωμες μοναδικές βραδιές, τώρα, επιτέλους βγαίνουμε "Μαζί Της Στο Φως".
Θα ακούσουμε πρώτη φορά λάιβ το βαθιά συναισθηματικό "Είναι Που Δεν Μπορώ" σε ένα ολοκαίνουριο πρόγραμμα, από το οποίο φυσικά δε θα λείπουν τραγούδια – σταθμοί, αλλά και καινούριες διασκευές. Η Μαρίζα μαζί με τη γνωστή παρέα της, τους "συνήθεις υπόπτους", καινούρια μέλη και φίλους επιστρέφουν δυναμικά με αμεσότητα, χιούμορ και θετική ενέργεια.
Πιάνο / Hammond / Rhodes / Επιμέλεια ενορχηστρώσεων: Μάρκος Χαϊδεμένος
Τύμπανα: Παναγιώτης Κωστόπουλος
Κοντραμπάσο / Synth Bass / Μελόντικα / Ρεκ: Γιώργος Μουχτάρης
Κιθάρες / Τζουρά / Φωνή: Άγγελος Αϊβάζης
Κλαρίνο / Σαξόφωνο: Σπύρος Νίκας
Υπεύθυνοι ήχου: Αγαπητός Καταξάκης, Ηλίας Καρούμπαλης
Φωτισμοί: Φίλιππος Τρέπας, Μανώλης Μπράτσης