![Η «Ταράτσα του Φοίβου» μας αποχαιρετά με εκπλήξεις](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2537818/taratsa-tou-foivou_6882.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Νοσταλγία, συναίσθημα, γέλιο και ρομαντισμός, εκστατικό κέφι και ανατρεπτικές εμφανίσεις μερικών απ’ τους σημαντικότερους καλλιτέχνες στην σύγχρονη ιστορία της ελληνικής μουσικής, έκαναν την «Ταράτσα του Φοίβου» ένα σημείο αναφοράς στις συνήθειες τις πόλης την τελευταία τριετία, όμως όλα τα πράγματα έχουν ένα φινάλε. Τη δική του αυλαία θα κατεβάσει το best seller βαριετέ του Φοίβου Δεληβοριά στις 25 και 26 Σεπτεμβρίου, με πρόγραμμα και καλεσμένους έκπληξη, αλλά και σταθερά πλάι του τη συμμορία των Θανάση Αλευρά, Νεφέλη Φασούλη και Alex De Paris, ενισχυμένους φέτος από τον Βύρωνα Θεοδωρόπουλο, σε σκηνοθεσία του Άγγελου Τριανταφύλλου και με την ορχήστρα των Σωτήρη Ντούβα, Κωστή Χριστοδούλου, Σταμάτη Σταματάκη και Κώστα Παντέλη.
Οι πόρτες ανοίγουν στις 8.30 μμ με είσοδο από €15 και ώρα έναρξης στις 8.30 μμ.