![Οι πίστες ανάβουν ξανά τους προβολείς τους](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2537374/Argiros-Konstantinos_93895.jpg?quality=81&404=default&v=4)
O Αύγουστος τελειώνει και οι δρόμοι της πόλης αποκτούν ξανά ζωή, η επιστροφή στην πρωτεύουσα όμως δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ήρθε η ώρα να βάλουμε τη θερινή μας διάθεση στην ντουλάπα: η νυχτερινή Αθήνα ανάβει τα φώτα της για να μας υποδεχτεί και οι τελευταίοι αναστεναγμοί του καλοκαιριού μάς περιμένουν στις πίστες της παραλιακής, που ανοίγουν για να ξορκίσουν τη μελαγχολία των... επαναπατρισμένων θαμώνων τους.
Ζεστή ακόμη από τις –καψαλισμένες με αγνό λαϊκό κέφι– καλοκαιρινές της εμφανίσεις και με σταθερή έφεση στα after ραντεβού, η διανδρία Γιώργος Γιαννιάς - Χρήστος Χολίδης έχει επανέλθει ήδη από την Παρασκευή 23/8 στη φιλόξενη πίστα του «Frangelico», συνεχίζοντας τη μακρά επιτυχία της περασμένης σεζόν, με διαχρονικά σουξέ από το λαϊκό ρεπερτόριο να μιξάρονται με δικές τους μεγάλες στιγμές αλλά και νεότερα αντιδάνεια από καταξιωμένους συναδέλφους τους. Με την Ελευθερία Ελευθερίου ανάμεσά τους να δίνει ποπ ρυθμό υψηλών θερμοκρασιών, οι δύο λαϊκοί βάρδοι διατηρούν ζωντανό το καλοκαιρινό τέμπο ενός venue-σημείο αναφοράς στην παραλιακή, υποδεχόμενοι σταθερά τα ξημερώματα κάθε σαββατοκύριακου για τη σεζόν που έρχεται.
![Οι πίστες ανάβουν ξανά τους προβολείς τους - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2537374/Argiros-Konstantinos_93895.jpg)
Από την άλλη, ο Κωνσταντίνος Αργυρός επιστρέφει στη «Fantasia», το παραλιακό του αρχηγείο, το Σάββατο 7/9 ύστερα από μια μακρά περιοδεία sold out εμφανίσεων ανά την ελληνική επικράτεια. Τον συνοδεύουν η δροσερή λάμψη του Stan Αντιπαριώτη αλλά και η φρεσκάδα της Ήβης Αδάμου. Άκρως νεανικό και ποπ, το δίδυμο στο πλευρό του Κωνσταντίνου Αργυρού πλαισιώνει με χορευτικό τέμπο το πολυσυλλεκτικό πρόγραμμα του αδιαφιλονίκητου πρίγκιπα της νεανικής λαϊκής σκηνής.
![Οι πίστες ανάβουν ξανά τους προβολείς τους - εικόνα 2](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2537374/thodwris-ferris_93896.jpg)
Μεγάλη μετεγγραφή της σεζόν ο Θοδωρής Φέρρης. Μπορεί να έχει συνδέσει το όνομά του με τα δευτεριάτικα ξενύχτια του «Nalu» για πάνω από ένα χρόνο, τώρα όμως περνάει στην απέναντι πλευρά της Λεωφόρου Ποσειδώνος, για να βρει τη θέση του στην cosy πίστα του «Romeo Club» – από το Σάββατο 7/9. Καμάρι των νοτίων προαστίων –φέρνει μαζί του ένα ευρύ following από την περιοχή–, θα συναντήσει εκεί και τον Γιώργο Λιβάνη, ο οποίος, έχοντας μαζέψει γαλόνια κεφιού από τη διαδρομή του στις πίστες της Πάτρας, ψήθηκε στην αθηναϊκή νύχτα μέσα από το περσινό σχήμα του Κωνσταντίνου Αργυρού. Στο νεανικό λαϊκό πρόγραμμα των δυο τους το εκρηκτικό ποπ στοιχείο αλλά και τις ιαχές του γυναικείου κοινού προσθέτει ο Χρήστος Ζωτιάδης, πρώην frontman των δυναμικών 719, ενώ τις ροκάτες εντάσεις αναλαμβάνει η Κατερίνα Λιόλιου, που βάζει ηλεκτρισμένη θηλυκότητα στην εξίσωση.
Μεγάλη επιστροφή στα βόρεια
![Οι πίστες ανάβουν ξανά τους προβολείς τους - εικόνα 3](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2537374/lefteris-pantazisjpg_93897.jpg)