![Ο Φίλιππος Πλιάτσικας συναντά τον Μανώλη Φάμελο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2534587/filippos-pliatsikas_4887.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μετά την ιστορική επανένωση των Πυξ Λαξ το περασμένο καλοκαίρι, ο Φίλιππος Πλιάτσικας αφήνει για λίγο τα μεγάλα στάδια και επιστρέφει στην ζεστή οικειότητα των μικρών σκηνών, με μια σειρά παρεΐστικων, αλλά και ηλεκτρισμένων εμφανίσεων στο «Ρυθμός Art Theater» τα Σάββατα 13 και 20 Απριλίου. Στη φιλόξενη μουσική σκηνή της Ηλιούπολης, ο εμβληματικός καλλιτέχνης θα συναντήσει τον σπουδαίο ομότεχνο και φίλο Μανώλη Φάμελο, έναν από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της γενιάς του, που έχει με τη σειρά του υπογράψει μερικές από τις δυναμικότερες στιγμές της ελληνικής έντεχνης και ροκ σκηνής.
Οι δυο τους θα ανατρέξουν σε σπουδαίους σταθμούς των μεγάλων δισκογραφικών διαδρομών τους, αποκαλύπτοντας νέες προσεγγίσεις σε τραγούδια επενδυμένα με την πατίνα του κλασικού, ενώ θα υποδεχτούν και εκπροσώπους της ζωηρής νέας φουρνιάς: ο Χάρης Μιχαηλίδης των Δραμαμίνη και η Ελευθερία Ναθαναήλ των Livertia θα αφήσουν το δικό τους μουσικό αποτύπωμα παρουσιάζοντας νέες δουλειές τους, αλλά και διασκευές παλιότερων, με τον Νίκο Σάλτα να υπογράφει την ενορχήστρωση και τον Γιώργο Λιβαδά να δίνει ρυθμό σε όλα αυτά.
Έναρξη στις 10μμ | Είσοδος από €20 με κρασί, μπύρα ή αναψυκτικό.