![Αντίστροφη μέτρηση για τον Διονύση Σαββόπουλο στο «Άλσος»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2534468/savvopoulos-alsos_4722.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Με μία τελική παράταση τριών τελευταίων παραστάσεων τα Σάββατα 6, 13 και 20 Απριλίου, θα αποχαιρετίσει τη χειμερινή σεζόν στο «Άλσος» ο Διονύσης Σαββόπουλος. Με «Τραγούδια των Άλλων», αλλά τέμπο εντελώς σαββοπουλικό, ο αναβιωτής του θρυλικού αναψυκτηρίου θα ρίξει την αυλαία του έχοντας δώσει νέα πνοή σε ένα καινούριο στέκι ψυχαγωγίας και πολιτισμού, που άναψε ξανά τα φώτα του σε μια ταλαιπωρημένη περιοχή. Μια μουσική αναδρομή με τραγούδια σταθμούς, ξαναϊδωμένα με τον μοναδικό τρόπο του Διονύση Σαββόπουλου, οι τρεις τελευταίες παραστάσεις του θα έχουν ύφος πανηγυρικό και άκρως ξεσηκωτικό, γιορτάζοντας την ικανότητα του ελληνικού τραγουδιού να ενώνει τους ανθρώπους ακόμη και κάτω από τις πιο δύσκολες συνθήκες.
Έναρξη 21.00 | Είσοδος από € 15 με ποτό