![Ο Σταύρος Σαλαμπασόπουλος για δυο βραδιές στη «Σφίγγα»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2534467/salampasopoulos_4720.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Έχοντας σαγηνεύσει τους φίλους της όπερας, αλλά και του καλού ελληνικού τραγουδιού εξίσου με τη σειρά των άκρως επιτυχημένων εμφανίσεών του σε διάφορα σημεία της Αθήνας τον χειμώνα που πέρασε, ο Σταύρος Σαλαμπασόπουλος επιστρέφει στη μουσική σκηνή της «Σφίγγας» για δυο μοναδικές εμφανίσεις με τραγούδια «Του Έρωτα και της Ζωής», τις Παρασκευές 5 και 12 Απριλίου.
Με ένα μπουκέτο με τα καλύτερα και πλέον κλασικά ερωτικά τραγούδια όλων των δεκαετιών, ελληνικά και ξένα, ο νεαρός τενόρος θα δοκιμαστεί σε ρεπερτόριο που καλύπτει όλο το φάσμα από τον μεγάλο Φρανκ Σινάτρα και τον Έρος Ραματσότι, στα τραγούδια του Μάνου Χατζιδάκι, του Γιώργου Μουζάκη, του Γιώργου Χατζηνάσιου, του Μίμη Πλέσσα, αλλά και του Βασίλη Παπακωνσταντίνου, του Γιάννη Πάριου και του Γιάννη Πουλόπουλου. Στα πλήκτρα θα τον συνοδεύει ο μαέστρος Χρίστος Θεοδώρου, ενώ την καλλιτεχνική επιμέλεια υπογράφει ο Νίκος Τσαούσης.
Έναρξη 22.30 | Είσοδος από € 12 με μπύρα ή κρασί στο μπαρ.