Ο Δημήτρης Μπάσης ανεβαίνει στη σκηνή του «Άλσους» για τρεις Κυριακές, σε ένα μεσημεριανό λαϊκό πρόγραμμα γεμάτο με τραγούδια από την μεγάλη προσωπική του δισκογραφία, αλλά και αγαπημένα κομμάτια μεγάλων δημιουργών. Τραγούδια σύγχρονα και κλασσικά, ερμηνευμένα από τα ιδιαίτερα χρώματα της φωνής του, οι επιλογές των μεσημεριάτικων Κυριακών στις 3, 10 και 17 Μαρτίου θα δημιουργήσουν την ατμόσφαιρα μιας ζεστής γιορτής, που θα ενώσει το κοινό, μεταμορφώνοντας το σε μια μεγάλη παρέα. Ηγέτης της γιορτής, ένας από τους σημαντικότερους λαϊκούς τραγουδιστές της γενιάς του, ο Δημήτρης Μπάσης θα σιγοντάρεται φυσικά από τον οικοδεσπότη Διονύση Σαββόπουλο, που συνεχίζει να στήνει ξεχωριστές παραστάσεις σε έναν από τους ομορφότερους νέους χώρους του αθηναϊκού κέντρου. Έναρξη 3.30 μμ, είσοδος από € 30 / άτομο με κρύο πιάτο και φιάλη κρασί για 2 άτομα.
Λαϊκά μεσημέρια από τον Δημήτρη Μπάση στο «Άλσος»
Ο λαϊκός τραγουδιστής θα είναι καλεσμένους του Διονύση Σαββόπουλου τις τρεις πρώτες Κυριακές του Μαρτίου.