![Τσικνοπέμπτη με Χριστοδουλόπουλο στο «Άλσος»!](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2533393/alsos.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ανοίγοντας ακόμη περισσότερο το πολυσυλλεκτικό φάσμα του αναβιωμένου «Άλσους», ο Διονύσης Σαββόπουλος υποδέχεται στη σκηνή τον βετεράνο του λαϊκοδημοτικού τραγουδιού Μάκη Χριστοδουλόπουλο, για μια μοναδική Τσικνοπέμπτη, κομπλέ με open barbecue. Σουβλάκια, λουκάνικα, ντονέρ και κοψιδάκια θα απλωθούν στην ψησταριά έως εξαντλήσεως και θα δώσουν στους θαμώνες το απαραίτητο μπουστάρισμα για να ακολουθήσουν τους κεφάτους ρυθμούς που θα απλώσει η ορχήστρα. Δημοτικά, λαϊκά και άκρως χορευτικά άσματα θα δώσουν το τέμπο ενός παραδοσιακού ξεφαντώματος, με τον Μάκη Χριστοδουλόπουλο να έχει το επί σκηνής support όχι μόνο από τον οικοδεσπότη Νιόνιο, αλλά και από τον Χριστοδουλόπουλο junior, εγγονό του εμβληματικού ερμηνευτή, που ακολουθεί τα βήματά του.
28 Φεβρουαρίου | Είσοδος από € 5, με φαγητό από € 25