![Η Κατερίνα Πολέμη με τη Δήμητρα Σελεμίδου στο «Κρεμλίνο»..](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2533367/katerina-polemh-selemidou.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Δυο απ’ τις πιο ενδιαφέρουσες εκπροσώπους της νέας γενιάς, φέρνουν την Άνοιξη στη μουσική σκηνή του «Κρεμλίνου» από τις 7 Μαρτίου και για κάθε Πέμπτη του μήνα, συμπράττοντας για πρώτη φορά, με ένα πρόγραμμα γεμάτο διαμάντια του ελληνικού και ξένου ρεπερτορίου. Με τίτλο εμπνευσμένο από το τραγούδι «Το Βαλς του Ορφέα», του Στρατή Πασχάλη, η παράσταση «Μέσα απ’ τη Φωνή Βγήκε η Μουσική» θα αποτελέσει για τις δυο ταλαντούχες ερμηνεύτριες και τραγουδοποιούς αφορμή να επαναπροσεγγίσουν τραγούδια των πιο σημαντικών Ελλήνων σκηνοθετών, αλλά και εμβληματικά κομμάτια του ξένου ρεπερτορίου, σε ένα πρόγραμμα που επιμελείται η ραδιοφωνική παραγωγός Όλγα Λασκαράτου.
Με κεντρικό άξονα το προσωπικό στίγμα τους, η εκρηκτική Κατερίνα Πολέμη και η αισθαντική Δήμητρα Σελεμίδου θα ενώσουν τους πληθωρικούς μουσικούς τους κόσμους και θα μοιραστούν τον ενθουσιασμό και το πάθος τους με το κοινό, σε ένα πρόγραμμα που υπόσχεται ανατροπές κι εκπλήξεις. Οι πόρτες ανοίγουν στις 10μμ, είσοδος από 12 με ποτό.