![Ο Δημήτρης Ζερβουδάκης για τέσσερις παραστάσεις στη «Σφίγγα»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2533268/zevroudakisdimitris.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Για τέσσερις μοναδικές παραστάσεις υποδέχεται η «Σφίγγα» τον Δημήτρη Ζερβουδάκη, τον σπουδαίο τροβαδούρο που έρχεται για πρώτη φορά στη μουσική σκηνή των Εξαρχείων. Με ένα πρόγραμμα αφιερωμένο στο κοινό που τον συντροφεύει σε όλη τη μεγάλη διαδρομή του, ο Θεσσαλονικιός ερμηνευτής και τραγουδοποιός θα θυμηθεί σταθμούς του ρεπερτορίου του όπως τα «Ανείπωτα» και τα «Βαριά Ποτά», θα δοκιμαστεί με νέες εκδοχές αγαπημένων τραγουδιών και θα παρασύρει τους φίλους του σε ένα πρόγραμμα γεμάτο συναίσθημα, δυναμισμό, αλλά και διάθεση όπως πάντα ανατρεπτική. Οι εμφανίσεις ξεκινούν το Σάββατο 16 Φεβρουαρίου και για 4 Σάββατα. Ώρα έναρξης 10.30 μμ, είσοδος από 13 ευρώ (με ποτό στο μπαρ).