![Παράταση παραστάσεων για Μουζουράκη – Μαραβέγια](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2532477/mouzourakis-maraveyias.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μέχρι την Παρασκευή 5 Ιανουαρίου παρατείνονται οι εμφανίσεις του Πάνου Μουζουράκη στο «Anodos», ενώ μέχρι και το Σάββατο 26 Ιανουαρίου θα εμφανίζεται ο Κωστής Μαραβέγιας. Οι δυο εντελώς ιδιοσυγκρασιακοί καλλιτέχνες, με τα αλληλοσυμπληρούμενα ταμπεραμέντα και ρεπερτόρια, μετά την επιτυχία των εμφανίσεών τους και λόγω της αυξημένης ζήτησης για περισσότερες παραστάσεις, θα συνεχίσουν να μοιράζονται το weekend της μουσικής σκηνής της Πειραιώς, με τον Μουζουράκη να στήνει μια παράσταση ζεστή, ευαίσθητη, άκρως αυτοσαρκαστική και σχεδόν εξομολογητική τις Παρασκευές, και τον Κωστή Μαραβέγια να στήνει ένα ταξίδι στο λατίνικο, μεσοπολεμικό, Σαββοπουλικό και Χατζιδακικό μουσικό του σύμπαν τα Σάββατα, με ήχο χάλκινο και ρυθμούς βαλκανικούς.