![Ο Διονύσης Τσακνής υψώνει Bandiera Rossa στο «The Zoo»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2532070/dionyshs-tsaknhs.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ένας από τους σπουδαίους τραγουδοποιούς της γενιάς του, με τη φωνή και τους στίχους του να έχουν ταυτιστεί με τον ήχο των ‘90s και να έχουν καθορίσει την πορεία του έντεχνου τραγουδιού της χώρας, ο Διονύσης Τσακνής έρχεται με γεμάτες αποσκευές αλλά και έναν καινούριο δίσκο, να γεμίσει αναμνήσεις και υποσχέσεις για το μέλλον τη σκηνή του «The Zoo».
Με ένα πρόγραμμα πλημμυρισμένο απ’ τις μεγάλες και διαχρονικές επιτυχίες του, αλλά και με τραγούδια φίλων του που έχουν γράψει τη δική τους ιστορία, ο Διονύσης Τσακνής θα ερμηνεύσει τραγούδια της νέας του δουλειάς με τίτλο «Bandiera Rossa- Ψηλά μέσα στη βροχή», έχοντας πλάι του την Δήμητρα Κελεκίδη, αλλά και μια ομάδα εξαιρετικών μουσικών, από την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου και κάθε Πέμπτη του μήνα.