![Μίμης Πλέσας και Γιώργος Κατσαρός συναντιούνται στη σκηνή](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2532005/Plessas.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Αξέχαστα τραγούδια και νοσταλγικές μουσικές θα πλημυρίσουν τον υπέροχο χώρο του «Γυάλινου Μουσικού Θεάτρου», όπου το πιάνο του Μίμη Πλέσσα θα συναντά το σαξόφωνο του Γιώργου Κατσαρού από 2 Δεκεμβρίου και κάθε Κυριακή. Οι δυο θρύλοι της ελληνικής μουσικής θα έχουν μαζί τους την Λένα Αλκαίου, τον Σπύρο Κλείσσα και την ανερχόμενη Κωνσταντία, ενώ κοντά τους θα είναι και ο διεθνούς φήμης βαρύτονος Νίκος Καραγκιαούρης. Το ταξίδι στις υπέροχες μελωδίες και τα τραγούδια των δυο ζωντανών θρύλων της ελληνικής μουσικής, θα δίνει σκυτάλη στο φωνητικό τρίο 1,2,3 Swing, που θα αναλαμβάνει να σηκώσει τους καλεσμένους από το πλούσιο δείπνο, παρασέρνοντας τους στο χορό.