![Πρεμιέρες για Μάλαμα και Γραμμένο στον «Σταυρό»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2531767/sokratis-malamas.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Σπουδαίες πρεμιέρες επιφυλάσσει η εβδομάδα για τον «Σταυρό του Νότου», με τον Σωκράτη Μάλαμα να ανεβαίνει στην Κεντρική Σκηνή από την Δευτέρα 19/11 και κάθε Δευτέρα, ενώ το club αναλαμβάνουν οι Σπύρος Γραμμένος και Πάνος Φραγκιαδάκης από την Παρασκευή 16/11 και για τέσσερις Παρασκευές.
Με το μικρό του όνομα, αρκετό από μόνο του για να αποδώσει με σαφήνεια το ύφος του προγράμματος, το «Ρε Σωκράτη, τι λες τώρα;» θα είναι μια δυναμική περιήγηση στην πλούσια ιστορία του τραγουδοποιού αλλά και στο σήμερα της έντεχνης σκηνής, ενώ το δίδυμο Γραμμένος - Φραγκιαδάκης υπόσχεται εναλλαγές πρόζας και τραγουδιού με την ίδια άνεση που οι δύο περφόρμερ κινούνται μεταξύ χιούμορ, συγκίνησης κι επαναστατικής ανατρεπτικότητας.