![Η Μαρίζα Ρίζου και η Μαρίνα Σάττι ανεβάζουν τις νύχτες μας](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2531493/marina-satti.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Δύο από τις πιο δροσερές φωνές της πόλης ξεκινούν τις εμφανίσεις τους αυτήν την εβδομάδα, φέρνοντας girly αέρα στις νύχτες μας. Επιστρέφοντας στην Κεντρική Σκηνή του «Σταυρού του Νότου» από την Παρασκευή 2 Νοεμβρίου και για περιορισμένες παραστάσεις, η Μαρίζα Ρίζου θα εναλλάσσει τραγούδια του επερχόμενου δίσκου της με παλιότερες επιτυχίες της και διασκευές αγαπημένων της τραγουδιών, ενώ η Μαρίνα Σάττι και οι fonέs θα αναστατώνουν τη γειτονιά του «6 d.o.g.s.» από τις 4 Νοεμβρίου και κάθε Κυριακή του μήνα, μιξάροντας pop art αισθητική, πολυφωνικές αλχημείες και άφθονο girl power στην παράσταση «Yalla», με gypsy punk, reggae κι electronica ρυθμούς.