![Ρομάντζα με Δρογώση, Βασιλείου και Τσίρκα στο Σταυρό του Νότου Club](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2531082/romantza-stavros-tou-notou.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Σε μια σειρά απ’ αυτές τις νυχτερινές βόλτες με παρέες που τραγουδούν, μας καλεί το Club του Σταυρού του Νότου, από την 1η Νοεμβρίου και κάθε Πέμπτη, με οδηγούς μας τον Στάθη Δρογώση και την Μυρτώ Βασιλείου, παρέα με τον Κώστα Τσίρκα. Άλλοτε με καντάδες στην παλιά Αθήνα, άλλοτε σε υπόγειες μουσικές σκηνές στα Εξάρχεια, άλλοτε με κοκτέιλ σε πλαστικό ποτήρι και bluetooth ηχείο στην Αγία Παρασκευή. Ελαφρύ τραγούδι, ποπ, ρεμπέτικο, indie, Πλάκα, Εξάρχεια, Πειραιάς, η Αθήνα του μεσοπολέμου, η Αθήνα της κρίσης, πάντα όμως με την ίδια διαδικασία: νυχτερινές παρέες που τραγουδούν.
Κάθε Πέμπτη του Νοεμβρίου, στο Club του Σταυρού του Νότου όλες αυτές οι παρέες συναντιούνται μέσα από τα πιο ρομαντικά τους τραγούδια. Το «Βιαστικό Πουλί του Νότου» του Στάθη Δρογώση συναντά το «Μαζί Το Χειμώνα» της Μυρτώς Βασιλείου και του Κώστα Τσίρκα και σας καλούν στη νυχτερινή τους βόλτα, σα μια παρέα έξω απ’το χρόνο, στη δική τους Ρομάντζα.