![Δυο εξαιρετικές ερμηνεύτριες στην Ταράτσα του Φοίβου](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2529331/mariapapageorgiou.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Σταθερή συνεργάτις του Μίκη Θεοδωράκη, αλλά και λυρική φωνή πλάι στους Λουκιανό Κηλαηδόνη, Διονύση Σαββόπουλο, Λάκη Παπαδόπουλο, Λαυρέντη Μαχαιρίτσα και πολλούς άλλους, η Μαργαρίτα Ζορμπαλά επιστρέφει στην Αθήνα για μια από τις σπάνιες εμφανίσεις της στις 20 και 21 Ιουνίου στην «Ταράτσα του Φοίβου». Μερικά από τα ωραιότερα ελληνικά τραγούδια θα ζωντανέψουν περασμένες εποχές μέσα από την βαθιά αισθαντική φωνή μιας απ’ τις σπουδαιότερες ερμηνεύτριες της δεκαετίας του ’70 και του ’80, ενώ πλάι της, γι’ αυτές τις δυο βραδιές της «Ταράτσας», θα σταθεί η Μαρία Παπαγεωργίου, συμπληρώνοντας το πολύχρωμο, κεφάτο βαριετέ που στήνει κάθε εβδομάδα ο Φοίβος Δεληβοριάς, με σταθερούς συνεργάτες τους Θανάση Αλευρά, Νεφέλη Φασουλή, La Dandizette και Alex de Paris.
Ταράτσα του Φοίβου, Ιερά Οδός 13, Αθήνα 11854, 2103428272