Για όλες τις Δευτέρες του Ιουλίου, ο μεγάλος τραγουδοποιός θα παρουσιάζει «Τα Τραγούδια των Άλλων».
Με ένα πρόγραμμα που θα αποτελείται από τραγούδια αγαπημένων του δημιουργών, αλλά με τους σταθερούς του μουσικούς συντρόφους πλάι του, και τον ίδιο τον Φοίβο Δεληβοριά να κρυφοκοιτάζει από το πλάι της σκηνής, ο Διονύσης Σαββόπουλος κάνει απόβαση στην Ταράτσα του Φοίβου για όλες τις Δευτέρες του Ιουλίου. Το «Τρεχαντήρι» του Αττίκ, οι «Πέντε Μάγκες στον Περαία» του Γιοβάν Τσάους, ο «Κεμάλ» του Χατζιδάκι και το «Αερικό» του Θανάση Παπακωνσταντίνου αποτελούν τα τέσσερα σημεία του μπούσουλα στο μουσικό ταξίδι που θα μας περάσει μέσα από τις μνήμες του Διονύση Σαββόπουλου, με συναξιδιώτες όλους εμάς, αλλά και τους Γιώτη Κιουρτσόγλου, Βασίλη Χατζηνικολάου, Καλλίστρατο Δρακόπουλο, Δημήτρη Ρέππα και την νέα του ανακάλυψη, την φλαουτίστα Εύη Μάζη.