![Ο άγιος Βαλεντίνος χτυπά με τα βέλη του τον Σπύρο Γραμμένο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2526563/spirosgrammenos.jpg?quality=81&404=default&v=4)
«Θες ένα ρομαντικό βράδυ;» «Δεν θες;» «Είσαι ο τύπος ή η τύπισσα που δεν θα έλεγε ποτέ όχι σε ένα μπουκέτο λουλούδια;» «Δεν είσαι ο τύπος ή η τύπισσα που δεν θα έλεγε ποτέ όχι σε ένα μπουκέτο λουλούδια;» «Έχεις ταίρι και θες να περάσεις ένα όμορφο βράδυ;» «Δεν έχεις και θέλεις να βρεις;» «Έχεις και θες να χωρίσεις;» Όποια κι αν είναι η απάντηση σ’ αυτά τα ερωτήματα που θέτει ο Σπύρος Γραμμένος, το καθιερωμένο live του ανήμερα του αγίου Βαλεντίνου είναι μια απολύτως διασκεδαστική και παιχνιδιάρικη φάση.
Φέτος, την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου στην Κεντρική Σκηνή του «Σταυρού του Νότου», υμνούν ή αποδομούν τον προστάτη των ερωτευμένων θα συμμετέχουν ο Αποστόλης Μπαρμπαγιάννης της «Ελληνοφρένειας», ο stand-up κωμικός Βύρωνας Θεοδωρόπουλος, οι ηθοποιοί Γιώργος Χρυσοστόμου και Μάκης Παπαδημητρίου, ο Πάνος Φραγκιαδάκης από τους Χατζηφραγκέτα, αλλά και δύο καλεσμένοι-έκπληξη πολύ αγαπητοί, δηλαδή μια «ξανθιά έντεχνη φίλη του Γραμμένου» που τραγουδάει με λυρισμό τον έρωτα κι ένας «τραγουδοποιός με χωρίστρα φίλος του Γραμμένου» που τον αναζητά σε αθηναϊκές διαδρομές.