![H Idra Kayne θα μετατρέψει το «PassPort Κεραμεικός» σε μεγάλη πίστα χορού](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2525109/Idra_Poster.jpg?quality=81&404=default&v=4)
«Mic drop» είναι μια έμπρακτη δήλωση θριάμβου με το ρίξιμο του μικροφώνου στο τέλος μιας ερμηνείας ή ενός λόγου, που ξεκίνησε από τους rappers και τους stand-up κωμικούς τη δεκαετία του ’80. Είναι επίσης ο τίτλος του καινούργιου άλμπουμ της Idra Kayne, τον οποίο η πληθωρική ερμηνευτικά τραγουδίστρια με τις soul και funk καταβολές θα παρουσιάσει ανήμερα της κυκλοφορίας του, την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου, στο Upstairs του «PassPort Κεραμεικός». Για τη νέα δουλειά της Idra Kayne, που ακολουθεί το άλμπουμ «Don’t walk away» του 2012, μαθαίνουμε ότι η ηχογράφηση ολοκληρώθηκε φέτος και ότι το υλικό είναι επηρεασμένο από το μεγάλο εύρος ακουσμάτων της, «αναδεικνύοντας το εντυπωσιακό βάθος και το γρέζι της φωνής της και υπηρετώντας τη soul ντίβα που έχει μέσα της».
Το Upstairs θα μεταμορφωθεί από την εκρηκτική ερμηνεύτρια και την οκταμελή μπάντα της σε μια μεγάλη πίστα χορού με ένα preview του καινούργιου δίσκου, επιλογές από τα ’90s και διασκευές αγαπημένων της τραγουδιών από το «μαύρο» ρεπερτόριο. Άκουσε το τελευταίο τραγούδι της Idra Kayne: