![Ο Φοίβος Δεληβοριάς βάζει μια τάξη στο χάος](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2524901/foivos.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο Φοίβος Δεληβοριάς έχει τ’ αφτιά του ανοιχτά στους νέους τραγουδοποιούς. Το καλοκαίρι συμπεριέλαβε στην «Ταράτσα» του την ενότητα Ζαρντινιέρα Academy, ένα διαγωνισμό τραγουδιού, ενώ πέρυσι πραγματοποίησε σεμινάριο τραγουδοποιΐας στο Χαλκηδόνιο Ωδείο. Την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου στο Upstairs του «PassPort Κεραμεικός», αυτή η τάξη των 30 νέων δημιουργών τραγουδιών ρίχνεται στην οργάνωση μιας ζωντανής εμφάνισης, με ό,τι σημαίνει αυτό, από πρόβες και κόμπους στο στομάχι μέχρι πίτσες και μπίρες στα καμαρίνια – η βραδιά έχει τίτλο «Ο Φοίβος Δεληβοριάς βάζει μια τάξη στο χάος». Ο Φοίβος Δεληβοριάς μας προσκαλεί, λοιπόν, να γίνουμε οι πρώτοι ακροατές αυτών των παιδιών, τα οποία θα παρουσιάσει ο ίδιος στο κοινό. (είσοδος 7€, έναρξη στις 20:00)