![«Ας τραγουδήσουμε λοιπόν!» στην «Ιερά Οδό»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2524582/2017-10-19-PHOTO-00000140.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Οι δύο πρωταγωνίστριες του μουσικού προγράμματος που θα παρουσιάζεται από την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου στην «Ιερά Οδό», ανοίγουν τη βεντάλια της μουσικής τους πρότασης από το λαϊκό, που υπηρετεί η Νατάσα Θεοδωρίδου εδώ και είκοσι χρόνια, μέχρι το crossover έντεχνο το οποίο έχει σημαδέψει ως είδος η Μελίνα Ασλανίδου μέσα από σημαντικές συνεργασίες και εμφανίσεις σε ποικίλους χώρους. Οι ερμηνεύτριες θα έχουν μαζί τους τον Γιώργο Παπαδόπουλο, ο οποίος έχει γράψει μουσική και για τις δύο – δικά του είναι το «Τι νόημα έχει» της Θεοδωρίδου (η οποία συμμετέχει και στο πρόσφατο δικό του «Αν μ’ αγαπάς αληθινά») και τα περισσότερα τραγούδια του τέταρτου προσωπικού άλμπουμ της Ασλανίδου, που κυκλοφόρησε το 2014.