![Ποιοι θα ανέβουν στην «Ταράτσα του Φοίβου» τον Σεπτέμβριο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2523035/taratsatoufoivou.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μόλις ανακοινώθηκαν οι καλλιτεχνικές συμμετοχές στην «Ταράτσα του Φοίβου» για τα διήμερα του Σεπτεμβρίου, οι οποίες αναμένεται να κάνουν sold out το φρέσκο και απολαυστικό θέαμα που επιμελείται ο Φοίβος Δεληβοριάς. Έχουμε και λέμε, λοιπόν: Μάρθα Φριντζήλα και Μαρίνα Σάττι με το σχήμα Fonέs στις 6 & 7 Σεπτεμβρίου, Ιμάμ Μπαϊλντί και η ομάδα βαριετέ Δε Variéte στις 13 & 14 Σεπτεμβρίου, ο Πάνος Μουζουράκης και ο Ζήσης Ρούμπος στις 20 & 21 Σεπτεμβρίου και ο Διονύσης Σαββόπουλος και ο Χρήστος Λούλης στις 27 & 28 Σεπτεμβρίου. Σε κάθε διήμερο θα συμμετέχει και ένας stand up κωμικός από τους Θωμά Ζάμπρα, Βύρωνα Θεοδωρόπουλο, Μιχάλη Μαθιουδάκη και Γιώργο Χατζηπαύλου.
Στο τελευταίο διήμερο του Ιουλίου, σήμερα Τετάρτη 26 και αύριο Πέμπτη 27, στην ταράτσα ανεβαίνουν η Ελένη Τσαλιγοπούλου, η Γιώτα Νέγκα, ο Δημήτρης Μυστακίδης, η Ευαγγελία Μουμούρη και ο Γιώργος Χατζηπαύλου.
Τη βασική ομάδα της «Ταράτσας του Φοίβου», που έγινε τελικά το καλοκαιρινό στέκι που οραματιζόταν ο εμπνευστής και δημιουργός της, αποτελούν ο Σπύρος Γραμμένος (κείμενα και συμμετοχή στην παράσταση), ο Κώστας Μανιάτης (κείμενα), ο Άγγελος Τριανταφύλλου (σκηνοθεσία) και η Έλλη Παπαγεωργακοπούλου (σκηνικά). Σε όλες τις παραστάσεις συμμετέχουν ο μάγος Κώστας Καρυπίδης, η τραγουδίστρια Νεφέλη Φασουλή και το ντουέτο Στενός Κορσές (Άννη Θεοχάρη και Έλσα Λουμπαρδιά).