![Δύο ερμηνεύτριες σε μουσικό σεργιάνι](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2522789/kaparounew.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Και τι δεν έχουν διαλέξει για τη βραδιά τους στη «Ρότα» την Πέμπτη 13 Ιουλίου η Αργυρώ Καπαρού και η Ζωή Παπαδοπούλου. Οι δύο ερμηνεύτριες ξεχώρισαν τραγούδια του Βασίλη Τσιτσάνη και του Σταμάτη Κραουνάκη, του Astor Piazzolla και του Nicola Piovani, του Σταύρου Ξαρχάκου και του Άκη Πάνου, της Λίνας Νικολακοπουλου (με την οποία συνεργάζεται η Καπαρού) και πολλών άλλων αγαπημένων συνθετών και στιχουργών, για να παρουσιάσουν ένα οικείο πρόγραμμα, ταιριαστό στην παρεΐστικη ατμόσφαιρα αυτής της όμορφης αυλής. (Σόλωνος 124, 2103801033, είσοδος 7€)