«Ελεύθερος κι ωραίος» (και ως man in black στο εξώφυλλο) επιστρέφει δισκογραφικά ο Λευτέρης Πανταζής με ένα καινούργιο άλμπουμ στη Heaven Music που περιλαμβάνει 14 τραγούδια. Ο ακούραστος διασκεδαστής, έχει διαλέξει με τον παραγωγό Χριστόδουλο Σιγανό τραγούδια από μια πλειάδα συνθετών και στιχουργών (Βαλεντίνο, Λούλα Παπαγιαννοπούλου, Νίκος Δουλάμης κ.ά.) και τα ερμηνεύει με το χαρακτηριστικό του μπρίο. Τα δύο highlights του δίσκου είναι το νησιώτικο που έχει γράψει ο Βαγγέλης Κονιτόπουλος και η διασκευή της μπαλάντας «Abrázame» του Julio Iglesias με τίτλο «Αγάπα με» σε στίχους του Πυθαγόρα.
Πολλά απ' αυτά τα τραγούδια θα τα ακούσεις στο «Posidonio», όπου ο Λευτέρης Πανταζής εμφανίζεται με τον Δημήτρη Αβραμόπουλο, Τζωρτζίνα Νικάκη, Νάιρα Αλεξοπούλου, έλενα Παναγιωτίδου και Στέλιο Τσάκωνα. Άκου το άλμπουμ «Ελεύθερος κι ωραίος»:
Ο Λευτέρης Πανταζής είναι «Ελεύθερος κι ωραίος»
Κυκλοφορεί το νέο άλμπουμ του στη Heaven Music και συνεχίζει τις εμφανίσεις του στο «Posidonio».