![Λαϊκά παντρέματα κάτω από το θόλο του «Χαμάμ»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2522080/andreatoskorakakis.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το «Χαμάμ» στα Πετράλωνα συνεχίζει να γεμίζει τις καλοκαιρινές βραδιές με τον ήχο του γνήσιου λαϊκού, ρεμπέτικου και παραδοσιακού τραγουδιού. Τις επόμενες δύο Παρασκευές (9 και 16 Ιουνίου), θα ακούσουμε και πάλι τον Μανώλη Δημητριανάκη, μαθητή του Μάρκου Βαμβακάρη, του Γιάννη Παπαϊωάννου, του Βασίλη Τσιτσάνη και του Γιώργου Μητσάκη, μαζί με τη Θεοδοσία Στίγκα, ικανότατη ερμηνεύτρια διαφορετικών ειδών, που έχει όμως το ρεμπέτικο στην καρδιά της – τους συνοδεύουν ο Νώε Ζαφειρίδης στο μπουζούκι, ο Σπυρος Κονσολάκης στην κιθάρα και ο Αλέκος Βαρανάκης στο ακορντεόν.
Τα Σάββατα 10 και 17 Ιουνίου συναντιούνται ο Βαγγέλης Κορακάκης και ο Γεράσιμος Ανδρεάτος με το μουσικό πρόγραμμα «Οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται». Ο τίτλος παραπέμπει σε μία από τις σημαντικότερες συνεργασίες συνθέτη και ερμηνευτή στο χώρο του λαϊκού τραγουδιού, που έχει δώσει αξέχαστα τραγούδια όπως τις επανεκτελέσεις των «Στη σκέψη της τρελής» και «Πρώτο φθινόπωρο», το «Πικρό φιλί» και το «Ο κουρασμένος δρόμος μου».