![Χορευτική vintage βραδιά με τον Δώρο Δημοσθένους](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2521236/DOROS_PASSPORT4.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ξεσήκωσε το κοινό στο Upstairs του «PassPort Κεραμεικός» ταξιδεύοντάς το στο swingάτο και easy listening παρελθόν του Perry Como και του Frank Sinatra, του Μιχάλη Σουγιούλ και του Γιώργου Μουζάκη. Ο Δώρος Δημοσθένους επιστρέφει στον ίδιο χώρο το Σάββατο 13 Μαΐου για μία ακόμη vintage χορευτική βραδιά με τίτλο «Sing, Sing, Sing». Από μια τέτοια βραδιά δεν θα μπορούσαν να λείπουν οι διασκευές από τον πρόσφατο δίσκο του «Compère», όπως τα «Ας ερχόσουν για λίγο», «Η ταμπακιέρα», «Πού να βρω γυναίκα να σου μοιάζει» και «Στρώσε το στρώμα σου για δυο», καθώς και οτιδήποτε, από Dean Martin μέχρι Κώστα Γιαννίδη, που θα δημιουργήσει ρετρό, ανέμελη και ανάλαφρη ατμόσφαιρα. Τον Δώρο Δημοσθένους θα πλαισιώσουν και πάλι μία μεγάλη μπάντα, η χορευτική ομάδα Athens Lindy Hop, που θα σας δείξει τα βήματα του swing, και το γυναικείο σύνολο 1, 2, 3 Swing.