![Καλοκαίρι στο «Frangelico»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2521092/cholidismartakis.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το «Frangelico» του πάει πολύ και γι’ αυτό είναι σίγουρο πως θα το σηκώνει στο πόδι αυτό το καλοκαίρι. Ο Χρήστος Χολίδης επιστρέφει έπειτα από ένα χρόνο στη νυχτερινή Αθήνα. Από την Πέμπτη 27 Απριλίου θα καθοδηγεί ένα σχήμα που αποτελείται από τον Κώστα Μαρτάκη και τη Βασιλική Νταντά. Στο ανακαινισμένο αγαπημένο στέκι της παραλιακής, ο Χρήστος καταφτάνει με το δροσερό «Εγώ για σένα» σε μουσική Κυριάκου Παπαδόπουλου και στίχους Γιώργου Τσοπάνη, και ένα πρόγραμμα όπου θα ανακατέψει, όπως το συνηθίζει, από το «Κακομαθημένο» μέχρι το «Πίνω και τα σπάω», λαϊκά και ξέφρενες επιτυχίες από το ξένο ρεπερτόριο.
Ο Κώστας Μαρτάκης έχει κυκλοφορήσει πρόσφατα δύο singles στην Panik, τα λαϊκοπόπ «Σύνορα» και «Άξιζε», ενώ πρωταγωνιστεί και σε μία σειρά από έξι ταινιάκια μικρού μήκους που εμπνέονται από το μυθιστόρημα «Protogenesis» της Alysia Helming, πρώτο μιας σειράς ρομαντικής φαντασίας – ο Κώστας έχει μάλιστα γράψει τον πρόλογο σε αυτό το βιβλίο!
Τo «Frangelico» θα λειτουργεί από Τετάρτη έως και Σάββατο.