![Μουσικό παρελθόν και παρόν «Εξ αδιαιρέτου» στο «Γυάλινο»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2512999/mitsias.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Είναι η δεύτερη φορά μέσα σ’ αυτήν τη σεζόν που ο Μανώλης Μητσιάς στέκεται με την εμπειρία, το καταξιωμένο ρεπερτόριο και τις ακέραιες ερμηνευτικές του ικανότητες πλάι στη νέα γενιά. Μετά το «Πατάρι του Φλόκα», ο τραγουδιστής του «Ερωτικού» και του «Αυτά τα χέρια» θα μοιραστεί την κεντρική σκηνή του «Γυάλινου Μουσικού Θεάτρου» με τον Σταύρο Σιόλα και τη Γεωργία ΝΤαγάκη. Η μουσική παράσταση «Εξ αδιαιρέτου» θα παρουσιαστεί για τέσσερα Σάββατα, από τις 2/4, ξετυλίγοντας το νήμα της ελληνικής τραγουδοποιίας από το «Στην Ελευσίνα μια φορά» του Μητσιά μέχρι τα «Διόδια» του Σιόλα και το «Φόβο» της Νταγάκη (σε μουσική του Σιόλα).