![Ανακοίνωση για τα προβλήματα εξυπηρέτησης στο «PassPort Κεραμεικός»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2512382/passkeram.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Με εκτενή ανακοίνωση η διεύθυνση του «PassPort Κεραμεικός» εξηγεί τους λόγους ταλαιπωρίας μέρους του κοινού κατά την είσοδο στο χώρο και των προβλημάτων στο σέρβις στις δύο σκηνές το περασμένο σαββατοκύριακο. Ελπίζουμε να διορθωθούν άμεσα, καθώς η μουσική σκηνή που μετακόμισε φέτος από τον Πειραιά στο κέντρο της Αθήνας, κάνει μια φιλόδοξη προσπάθεια, έχοντας φιλοξενήσει μια αρμονική συνεργασία του Γιώργου Νταλάρα με τον Μίλτο Πασχαλίδη, παρουσιάζοντας τη «ζεστή» μουσική παράσταση του Φοίβου Δεληβοριά κάθε Σάββατο και υποδεχόμενη τη Δήμητρα Γαλάνη, την Ελένη Τσαλιγοπούλου και τη Γιώτα Νέγκα από το Σάββατο 20/2.
Η ανακοίνωση του «PassPort Κεραμεικός»:
Αγαπητοί φίλοι και επισκέπτες του «PassPort Κεραμεικός»,
Με αφορμή τις παραστάσεις που πραγματοποιήθηκαν στο χώρο μας το προηγούμενο σαββατοκύριακο και την ταλαιπωρία που υπέστη μέρος του κοινού, νιώθουμε την ανάγκη να προβούμε σε κάποιες εξηγήσεις.
Λόγω έκτακτων γεγονότων που αφορούν στην εσωτερική λειτουργία του χώρου μας, σε συνδυασμό με τη μαζική προσέλευση κόσμου για τις παραστάσεις τόσο των Γιώργου Νταλάρα & Μίλτου Πασχαλίδη στην Κεντρική μας Σκηνή όσο και του Φοίβου Δεληβοριά στη μικρή σκηνή («Upstairs»), προκλήθηκαν τις συγκεκριμένες 2 μέρες προβλήματα που δεν μας επέτρεψαν να εξυπηρετήσουμε τους φίλους που μας τίμησαν, με το συνήθη επαγγελματισμό και συνέπεια που έχουμε επιδείξει τα 6, πλέον, χρόνια λειτουργίας του «PassPort», αρχικά στον Πειραιά και τώρα πια στο κέντρο της Αθήνας. Παρά τις προσπάθειες όλου του προσωπικού να αντεπεξέλθει σε αυτές τις έκτακτες συνθήκες, αρκετοί ήταν εκείνοι που κάθισαν στις θέσεις τους με καθυστέρηση, ενώ προβλήματα παρατηρήθηκαν και στο σέρβις τους, ιδίως την 1η ώρα του προγράμματος.
Θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε πως δεν έχει αλλάξει ούτε στο ελάχιστο η διαρκής επιθυμία μας να εξυπηρετούμε όσους επιλέγουν τη μουσική σκηνή του «PassPort», με σεβασμό, ταχύτητα και ευθύνη στην ιδιαιτερότητα του ρόλου του «οικοδεσπότη». Πέραν της όποιας οικονομικής συναλλαγής που εμπεριέχει αυτός ο ρόλος, η διάθεσή μας, ήταν και θα είναι πάντα και πρωτίστως, η δημιουργία της κατάλληλης ατμόσφαιρας, ώστε επισκέπτες και καλλιτέχνες να απολαμβάνουν τις παραστάσεις μας και να φεύγουν πάντα με τις καλύτερες των εντυπώσεων, όπως άλλωστε πετύχαμε να συμβαίνει όλα τα προηγούμενα 5 χρόνια της πορείας μας στην πρώτη μας «στάση», στον Πειραιά.
Ως εκ τούτου, θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη από εκείνους που άθελά μας ταλαιπωρήθηκαν. Η ομάδα του «PassPort» έχει ήδη καταβάλει όλες τις δυνατές προσπάθειες ώστε αυτές οι έκτακτες συνθήκες να μην επαναληφθούν. Ζητάμε την κατανόησή σας και σας ευχαριστούμε για την υπομονή σας.
Η Διεύθυνση του «PassPort Κεραμεικός»