![Τελευταίο «εξ επαφής» weekend με τον Γιώργο Σαμπάνη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2512365/sabanisfin.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Έπειτα από μια θεαματική σειρά εμφανίσεων στο «Acro» (με τον ίδιο να τα δίνει όλα πάνω στη σκηνή και τον όμορφο κόσμο που έκανε και φέτος στέκι το μαγαζί να χορεύει συνέχεια), ο Γιώργος Σαμπάνης αποχαιρετά την Αθήνα αυτό το Σάββατο 20/2 και ανεβαίνει στη Θεσσαλονίκη. Από τις 26/2 θα βρίσκεται στο «Stage Live» μαζί με την Τάμτα, την Ευρυδίκη και τον DJ Αντώνη Δημητριάδη, δηλαδή τους συνεργάτες του στις αθηναϊκές εμφανίσεις.
Την περασμένη Δευτέρα κυκλοφόρησε επίσημα το «Άργησες πολύ» ως πέμπτο single από τον πλατινένιο δίσκο «Μόνο εξ επαφής» – σε δική του μουσική και στίχους της Ελεάνας Βραχάλη. Μαζί με τα προηγούμενα singles («Ποιον αγαπάς», «Κανείς δεν ξέρει», «Πριν πεις σ’ αγαπώ» και «Μόνο εξ επαφής»), αυτή η μπαλάντα συμπληρώνει με πετυχημένο τρόπο την εικόνα ενός ανθρώπου που ζει τον έρωτα σε διαφορετικά στάδια. Ο δίσκος «Μόνο εξ επαφής» κυκλοφορεί (και σε συλλεκτικό βινύλιο) από την Cobalt Music.