![«Κόντρα» για τέσσερις ακόμη βραδιές](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2512354/DSC70velzoug.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Για τέσσερις ακόμη βραδιές (19-20/2 και 26-27/2), η Ελεωνόρα Ζουγανέλη και η Φωτεινή Βελεσιώτου παρουσιάζουν στην «Ακτή Πειραιώς» ένα «κόντρα ντουέτο» που προσφέρει την ευκαιρία να απολαύσουμε δύο από τις σημαντικότερες τραγουδίστριες της εποχής. Η πρώτη, με πληθωρική παρουσία πάνω στη σκηνή (κάποιες φορές και κάτω απ’ τη σκηνή, όπου ξεφαντώνει με το fan club της), λέει δικές της pop ή έντεχνες επιτυχίες, νησιώτικα, λαϊκά, Piaf, αποδεικνύοντας ότι διαθέτει μία μεγάλη γκάμα την οποία καλύπτει με απόλυτη φωνητική επάρκεια. Και η Βελεσιώτου αναβιώνει το ύφος και το ήθος που διέκρινε τις παλιές ρεμπέτισσες – συνολικά, οι δύο τραγουδίστριες παρουσιάζουν ένα πρόγραμμα που ικανοποιεί όλα τα γούστα.
Στον αρχικό προγραμματισμό λειτουργίας κάθε Σάββατο μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου, προστέθηκαν οι δύο Παρασκευές 19/2 και 26/2 λόγω μεγάλης ζήτησης – γι’ αυτό φροντίστε έγκαιρα για τις κρατήσεις σας. Μετά το τέλος των παραστάσεων στην «Ακτή Πειραιώς», η Ζουγανέλη και η Βελεσιώτου θα μεταφέρουν το «κόντρα ντουέτο» τους στο «Fix Factory of Sound» της Θεσσαλονίκης τα Σάββατα 5, 19 και 26/3.