![Ο Αντώνης Ρέμος ανοίγει νέο κύκλο παραστάσεων](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2512288/MARK3140.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Οικοδεσπότης αυτήν τη σεζόν στο «Διογένης Studio», o Αντώνης Ρέμος ακολουθεί κόντρα στην εικόνα του μια διαφορετική διαδρομή-επιστροφή στο αυθεντικό λαϊκό τραγούδι, με οδηγό, εκτός από τις δικές του δυναμικές επιτυχίες, το πενηντάχρονο έργο του συνθέτη και δεξιοτέχνη του μπουζουκιού Χρήστου Νικολόπουλου. Ρέμος και Νικολόπουλος υποδέχονται τη Γλυκερία για ένα δεύτερο κύκλο παραστάσεων, αφού ολοκληρώσουν το Σάββατο 20/2 τον πρώτο προγραμματισμένο κύκλο με τη Φωτεινή Δάρρα – ανοιχτό παραμένει το ενδεχόμενο νέας συνεργασίας της ερμηνεύτριας με τον Όμιλο Παπαθεοχάρη σε project που μπορεί να ανακοινωθεί σύντομα.
Η Γλυκερία, σε άμεση επαφή με το σμυρνέικο, το δημοτικό και το λαϊκό τραγούδι, συναντά από την Παρασκευή 26/2 τον Ρέμο και τον Νικολόπουλο, ο οποίος της έχει γράψει πολλά τραγούδια, μεταξύ των οποίων το δίσκο «Ξημέρωσε» σε στίχους του Λευτέρη Παπαδόπουλου. Σε αυτόν το δεύτερο κύκλο εμφανίσεων, που υπόσχεται αλησμόνητες ερμηνείες, συμμετέχουν νέα ονόματα που αξίζει να προσέξετε (Τζωρτζίνα Καραχάλιου, Μάκης Δράκος, Βάγια Καλαντζή), ο σολίστας του μπουζουκιού Μανώλης Καραντίνης και μια πολυμελής και ικανότατη ορχήστρα με μαέστρο τον Αντώνη Γούναρη, ενώ τη σκηνοθετική επιμέλεια έχει ο Απόλλωνας Παπαθεοχάρης.