Δημήτρης Ζερβουδάκης
Στην κατεύθυνση ενός ασυμβίβαστου έντεχνου ροκά, ο Θεσσαλονικιός τραγουδοποιός βρίσκει έναν τρόπο θερμής επικοινωνίας με το κοινό του ενώνοντας στη δική του μουσική και τις επιλογές του την ανατολική και τη δυτική παράδοση – απ’ το Σάββατο 13/2 στο «Ίλιον Plus».
Γιάννης Μηλιώκας
Έχει βάλει τη δική του σφραγίδα με τραγούδια σαρκαστικού προβληματισμού όπως τα «Κακοσαλέσι», «Για το καλό μου», «Greco mascara» και «Να δεις που κάποτε». Θα τα συγκεντρώσει στα απολαυστικά live του απ’ την Πέμπτη 11/2 στο Club του «Σταυρού του Νότου» μαζί με τη Βιολέτα Ίκαρη, τους Ένα Βήμα Μπροστά και διάφορους guests.
Νίκος Πλατύραχος-Μανώλης Πάππος
Σε μια κυκλική πορεία θα κινηθούν οι δύο μουσικοί το Σάββατο 13/2 στο «Άλικο», από το ρεμπέτικο στο έντεχνο κι από τα «Άστεγα», τον καινούργιο δίσκο του Πλατύραχου με βασικό ερμηνευτή τον Γιώργο Νταλάρα, πάλι πίσω στα ρεμπέτικα. Στο τραγούδι η Ασπασία Στρατηγού.