![Στο δωμάτιο του The Boy](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2512254/The_Boy.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Επειδή δεν θα μπορούσαμε να παρουσιάσουμε καλύτερα από τον ίδιο τον Αλέξανδρο Βούλγαρη τις εμφανίσεις του στο «Bios.Tesla» από την Τετάρτη 10/2 (στις 21:30, με ελεύθερη είσοδο), μεταφέρουμε αυτούσιο το δελτίο Τύπου:
Ο The Boy για 4 Τετάρτες στο «Bios.Tesla» θα σας δείξει τι συμβαίνει στην ψυχούλα του και μετά το τέλος της συναυλίας θα σας βάλει σε πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων. Σε αυτές τις ακουστικές εμφανίσεις θα κάνει στάσεις σε όλες τις εποχές της ζωής του και θα αναρωτηθεί γιατί ένιωθε πάντα την ανάγκη να μεταφράζει την καθημερινότητα του σε μουσική. Θα θέλει να τραγουδήσει για την αγάπη, που αρέσει και στα κορίτσια, άλλα από μέσα του θα αγχώνεται για το αν φαίνεται γελοίος στα μάτια των αγοριών, οπότε από άμυνα θα γίνεται τρομακτικός και θα γρυλίζει σαν άρρωστο σκυλάκι δεμένο σε εγκαταλελειμμένο αυθαίρετο στο Λουτράκι. Κάποτε λέγανε ότι η φωνή του The Boy είναι η «μηχανή που ξανακάνει τις γυναίκες παρθένες». Στα γέρικα 35 του πια, ο ίδιος επιμένει ότι είναι το πιο σταθερό νυστέρι στη νυχτερινή πιάτσα χειρουργών της μεταποκαλυπτικής Ομόνοιας. Μέσα στο 2016 θα κυκλοφορήσει δύο προσωπικά άλμπουμ (Έτοιμοι 1 και Έτοιμοι 2) από την Inner Ear Records. Οι φίλοι του λένε ότι αυτό είναι το πιο «ώριμο» υλικό του. Αυτός στεναχωριέται γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν είναι πια αγόρι. Στις 10 Φεβρουαρίου θα τον συνοδέψει και η παρέα του Κτίρια τη Νύχτα.
Το Acoustic Room είναι μία από τις πιο ιδιαίτερες συναυλιακές συνθήκες στην πόλη, με τους καλλιτέχνες που εμφανίζονται εκεί κάθε Τετάρτη να παρουσιάζουν το μουσικό τους σύμπαν σε ένα κοινό που τους παρακολουθεί από απόσταση αναπνοής.