![«Κόντρα» για τέσσερα Σάββατα ακόμα](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2512117/DSC70velesiotou.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η Ελεωνόρα Ζουγανέλη και η Φωτεινή Βελεσιώτου μαζί: αυτό ήταν ένα από τα ζευγάρια που μας κέντρισαν περισσότερο το ενδιαφέρον τη φετινή σεζόν. Οι δύο ερμηνεύτριες συνεχίζουν να «κοντράρονται» στην «Ακτή Πειραιώς» (όπως τις θέλει ο τίτλος αυτής της μουσικής παράστασης «Κόντρα ντουέτο») μέχρι τις 27/2. Για τέσσερα ακόμη Σάββατα του Φεβρουαρίου (6, 13, 20 & 27/2), θα τις αισθανθείτε τόσο όμοιες μεταξύ τους (ως προς το παθος) παρόλο που χρησιμοποιούν διαφορετικά εκφραστικά μέσα και μουσικές επιλογές. Η Ζουγανέλη και η Βελεσιώτου θα ανέβουν στη συνέχεια στη Θεσσαλονίκη για τρεις παραστάσεις, στο «Fix Factory of Sound» στις 5, 19 και 26/3.