![Νταλάρας και Πασχαλίδης τραγουδούν για τον κοινό μας μύθο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2511963/_MG_1880 (480x640).jpg?quality=81&404=default&v=4)
Σ’ αυτήν τη νέα τους συνάντηση (μετά την επετειακή εορταστική συναυλία της Εστουδιαντίνας και το αφιέρωμα στον Μίκη Θεοδωράκη), ο Γιώργος Νταλάρας και ο Μίλτος Πασχαλίδης θα κινηθούν σε επιλογές από τη δισκογραφία τους και αγαπημένα τους τραγούδια που αναδεικνύουν την αξία του λόγου και στρέφονται γύρω από τις μικρές ιστορίες καθημερινών ανθρώπων. Με τίτλο «Τα τραγούδια είναι στο δρόμο», αυτή η σειρά τεσσάρων εμφανίσεων (τα παρασκευοσάββατα 29-30/1 και 12-13/2) στο «PassPort Κεραμεικός» συγκεντρώνει τραγούδια που εδώ και δεκαετίες ενώνουν τους ανθρώπους σ’ έναν κοινό μύθο. Τους δύο καλλιτέχνες συνοδεύει η Εστουδιαντίνα, υπό τη διεύθυνση του Ανδρέα Κατσιγιάννη, ενώ συμμετέχει η Πέλα Νικολαΐδου, ένα νέο όνομα που μας προτείνει ο Νταλάρας.