Σχεδόν ένα χρόνο πριν ξεκίνησε ο Γιάννης Πλούταρχος τις εμφανίσεις του στο «Posidonio», ενώ από τα τέλη του περασμένου Αυγούστου το σχήμα έχει ανανεωθεί με την έμπειρη Φανή Δρακοπούλου («Δύσκολο παιδί», αλλά καλόκαρδο), τον Νίκο Γκάνο και τον διασκεδαστικό Δημήτρη Αβραμόπουλο (απλή συνωνυμία). Με το συγκεκριμένο σχήμα αλλά και το single «Μια καλησπέρα» να ακούγεται πολύ, ο Πλούταρχος πήγαινε από τη μία παράταση στην άλλη, μέχρι που αποφασίστηκε ότι οι εμφανίσεις θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 14/2. Ας ξεκουραστεί, λοιπόν, ο Πλούταρχος (που τα δίνει όλα στην πίστα και ειδικά στο «λαϊκό πρόγραμμα») και οι fans του μέχρι την επανεκκίνηση, που δεν θα αργήσει, με νέο σχήμα στον ίδιο χώρο.
Δείτε το βίντεο για το τραγούδι «Μια καλησπέρα»:
Θα... «φυσάει πολύ» μέχρι τις 14/2
Ο Γιάννης Πλούταρχος θα εμφανίζεται στο «Posidonio» μέχρι τα μέσα Φεβρουαρίου και θα επιστρέψει με νέο σχήμα περίπου ένα μήνα μετά.